Search
среда 22 мај 2019
  • :
  • :

(ВИДЕО) СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГОРАТ: Меланија флертуваше со Путин на свечената вечера ?!

Претседателот на Русија, Владимир Путин, застана во одбрана на првата дама на САД, Меланија Трамп, која корисниците на социјалните мрежи ја обвинија дека флертувала на свечената вечера за време на самитот Г20 во Буенос Аирес.

Путин се одлучи да ги запре обидите на новинарите да го наведат да зборува за сопругата на американскиот претседател.

PolitePeople@CTrekur

Gracious smile. Melania Trump exchanges smiles with President Vladimir Putin at G20 meeting. The gracious First Lady knows more of diplomacy and foreign affairs than her husband. Trump himself seems distracted and uninterested.

See PolitePeople’s other Tweets

“Оставете ја Меланија на мир”, одговори рускиот лидер.

Embedded video

Дмитрий Смирнов

@dimsmirnov175

– Про Меланью вопрос.
Путин: Меланью оставьте в покое, что вы!

151 people are talking about this

loading...