Search
среда 24 април 2019
  • :
  • :

Уште само фелацио фалеше, водителката у Канал 5 му клекна на Анѓушев дајте реклама нареди газдата хахаха

Na voditelkata na samo vistina Elizabet Galevska vmronjite vu go vrabotija sincheto na 19g vo 6-uprava isto i masvu.vo 6-ta na 53g.so blaga retardacija

Ако досега беше непозната причината зошто Канал 5 е еден од најгласните владини мегафони и провладини медиуми после вечерашното гостување на Кочо Анѓушев во Само Вистина се е јасно. Имено водителката среде емисија го молеше и само што не клекна на коленици, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев со својата компанија Брако да се рекламира на Канал 5.

 

-Добро еве убав пример ни дадовте со Брако, дали можеби наскоро ќе почнете да се рекламирате по македонските медиуми еве можеби на Канал 5, вели водителката.

На ваквото непрофесионално и срамно однесување на водителката реагираше и нејзиниот колега новинар Фуркан Салиу кој не можеше да си поверува што видел и слушнал во еден од најгледаните македонски медиуми. Што се случува прашува новинарот!
Што се случува и ова го слушнав во македонски медиум и тоа најгледан, коментира Салиу.

Јасно е дека бизнис интересите се поважни од професионализмот на медиумот, јасно е дека правилното и верно известување на гледачите на Анал 5 е заменето со владина пропаганда.

WTF 😱 I ova go slusnav vo MAK medium, i toa najgledan

Gepostet von Furkan Saliu am Donnerstag, 8. November 2018

loading...