Search
сабота 15 јуни 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Mицко е кај Орбан, вчера бил кај Вучиќ тие сме ние…

Опозицискиот лидер Христијан Мицковски или во народот познат како ХММММ не СМММ шета кај нашите пријатели де вчера се видел со српскиот претседател Александар Вучиќ, а утре е на поседок кај Орбан во Будимпешта, во Немачка по имачка не смее да иде, може и нема да се врати колку е лута Меркелица ем што не ја ебава ем што го закача и подпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Митко Јанчев и се заканува дека ќе го смени, а Митето е докажан пријател на Германија, таму е со Александар Николоски кој секаде го следи Мице и сонува еден убав ден да биде везир уместо везира, чека бе на јарецот да му паднат јајцата за да може да ги лапне, заебан е охриѓанецов, заебан јес и помалце лигав….

loading...