Search
среда 17 јули 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Лила е влезена во некој филм се замислува дека е Ким Кардашијан, не бе срцка у Македонија си и си обична спонз… разбуди се

ТВ водителка Лила Филиповска покрај останатото се претвори во подвижен билборд. Секојдневно можеме да видиме фотографии на социјалните мрежи како  рекламира разни производи од различни брендови разни фирми, замислете оди од врата на врата и ги моли за да ги рекламира, демек она најдобро можела да ги изрекламира.

Од облека, накит и чевли, преку козметички препарати и смартфони до кредити и прехрамбени продукти…

 

 

Дај кажете искрено  од рекламите за Кредисимо нели  ви се кењааааа да не речам ви се СЕРЕ  од нејзината глума, еве и додека пишувам за тоа ми се оди во wc.

 

 

„Најубаво е кога омилените вкусови ги има во едно пакување. Sе….on се префинети колачиња за уживање“ – стои во рекламното појаснување на водителката која така „засладена“ мами и повикува да и се придружите во конзумирањето на производот, зашто она што Лила ја „задоволува“ или поточно, нејзиниот критериум и вкус… мора да е добро! Исто како и таа…

 

loading...