Search
петок 19 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Кочо се покака на незгодно прашање, Зоки трк со памперс за возрасни

Na voditelkata na samo vistina Elizabet Galevska vmronjite vu go vrabotija sincheto na 19g vo 6-uprava isto i masvu.vo 6-ta na 53g.so blaga retardacija

Додека водителката молеше за реклами и собираше поени кај Кочо Анѓушев, граѓаните на социјалните мрежи поставуваа вистински прашања преку своите Фејсбук коментари во живо во емисијата Канал 5. Меѓу граѓаните кои му поставија прашање на Анѓушев беше и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој распали по вицепремиерот за економски прашања.

-Г-н Анѓушев, наместо да ги оптоварувате граѓаните со нови давачки, ќе бидете ли љубезен да објасните кога ќе почнете со проектот поврат на 15 проценти ДДВ, што заедно со Заев го ветивте пред изборите како 13-та плата за секое семејство, праша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Првото вистинско и воедно незгодно прашање кое беше поставено во емисијата предизвика неочекувана реакција од Анѓушев. Како што вели претседателот на ГРОМ Стевче Јакимовски, изразот на лицето на Анѓушев од форма на амблемот на „Најк“ како резултат на прашањето на Антонио се претвори во ,,Пума’’, односно ,,мајка бежанија никад није плакала’’.

loading...