Search
среда 22 мај 2019
  • :
  • :

Category: Живот

Ја продаде нивата и ни се досели во зграда, сега ние ќе те трпиме?

До кога „горди скопјани“ ќе се срамат со вакви испади? Доста чукање во...

Почина Благородна Дулиќ, поранешна пратеничка во македонското Собрание

Почина Благородна Дулиќ, дознава КУРИР. Таа беше пратеничка во македонското...

РОМСКИОТ „ЕРДЕЛЕЗ“ ЗАМИНА ВО ИСТОРИЈАТА: РАМАЗАНСКИ ПОСТИ НАМЕСТО ЈАГНЕ И ТАПАНИ

„Што е ова бе базен ли е? Аква парк? Значи ќе ве молам улицата да се направи,...

Каков маж си одбра Маја Вукичевиќ во Австралија?

Некогаш контоверзната поп-пејачка Маја Вукичевиќ остави буквално се во...

ДА ГО НАЈДЕМЕ ДЕДО ТРАЈАН

Goran Iliev пред 6 мин. Se bara dedo mi Trajan, ima demencija, izlezen e utrovo od doma, I uste ne e vraten… Bi ve zamolil ako...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Автопатот Миладиновци-Штип, автопат за „пробување“ дали се исправни автомобилите и дали ќе се преживее!

Редакцијата на Прес Центар доби Ексклузивни слики – фотографии од...

Паланчанката Мери со најубаво тело (ФОТО+ВИДЕО)

На неодамна одржаниот боди билдинг натпревар за шампион на Македонија во...

Семејството Јовчески: Децата лежат така, нема што да јадат, се нервирам – на нула сме

Живот под секое човечко достоинство. Куќата им се распаѓа, влегува вода кога...

Диетата на Хали Бери- постпразничен третман популарен и кај нас

По завршувањето на празниците познати по богатата трпеза, најчетиот...

Другарите на Цули Софијанова и оние што помалце ја сакаат

Katerina Velkovska пред 23 часа ·  Slika br 1 , Cula presedatel na OK vmro dpmne Centar , vo akcija za podrshka na Horhe i...