Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Живот

Во 2007 година имавме тешка сообраќајна несреќа во која загина нашата четиригодишна Тара, ние преживеавме

Горан Савески и Соња Мановска Савеска се врсници, се познаваат од...

Двегодишно дете каснато од куче скитник во Кавадарци

Двегодишно дете било каснато од куче скитник вчера во Кавадарци, информира...

Најдобриот другар на Тоше Проески: Ниту го цениме, ниту го ценевме доволно…

Изминаа 11 години од трагичната смрт на поп иконата Тоше Проески. Македонија...

Репортажа од Крушево на 11-годишнината од трагичната смрт на Тоше Проески

Екипата на 1ТВ го посети Крушево на 11-годишнината од трагичната смрт на Тоше...

Ганка ја рчка Канческа, а нејзината смрдеа не ја спори, ах бе невестичкиии….

A ние ја повикуваме Ганка каде е маж и Горан зошто се крие оти треба затвор да...

Никој да не ве лаже Боркица и Грујо не се заедно има дечко и се врти у Плеј ако ја барате

Боркица Груевска и Никола Груевски не се заедно сликите што ги постира...

Жена низ солзи, со растреперен глас едвај објасни како градоначалникот на Бутел и се заканувал за референдумот!

Низ солзи, со растреперен глас, мајка едвај ја објасни стресната ситуација...

(Видео)ИМЕТО СЕ МЕНУВА, ПРАТЕНИЦИТЕ ВОДАТ „ЉУБОВ ПРЕКУ ЖИЦА“: Погледнете што прават пратениците на СДСМ додека се разговара за промена на името!

Иако зборуваше за одговорност, чесност и исправност пред граѓаните,...

Влатко Ѓорчев ужива во САД нема намера да дојде и да гласа, добра финта уште колку утре ќе бидат оправдано отсутни? И тоа е револт и бојкот

 Мајкл Пенс ги моли да гласаат во собрание за амандманите, а он во Вашингтон...

(ФОТО) АЛЕКСАНДРА ЗАЕВА СО МОМЧЕТО ПАЗАРУВА ВО ИСТАНБУЛ

Александра Заева, ќерката на премиерот, е неколку дена на одмор во Турција....