Search
понеделник 17 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Занимливости

ЕНВЕР МАЛИЌИ: Трговецот со виски одбран за почесен конзул на Мексико

Мексико отвора почесен конзулат во Македонија, со седиште во Скопје, а...

Сите останаа во шок: Ослабе 20 килограми и се врати на сцената, никој не ја препозна (ВИДЕО)

Катарина Јовановиќ (25) ја запознавме пред неколку години во музички...

Орце давал 500 милиона у евра за да побегне од Македонија

Зоран Буревесник Божиновски пред 31 мин. ORCO VO AKCIJA, SUDII NA MAKA Nekolku stotini milioni evra nudi...

ФОТО: За овие возила ќе има ли налепници?

Додека државата најавува налепници на возилата со кои ќе се бележи кое...

ЕВЕ ЗОШТО СЕ ЗАПЕЊАВИ ТОЛКУ ПРОФЕСОРКАТА СИЉАНОВСКА НА ТВ ОВИЕ МЕСЕЦИ: ВМРО ДПМНЕ И ВЕТИЛО ДЕКА ЌЕ ЈА КАНДИДИРА ЗА ПРЕЦЕДНИК ЗА ДА БИДЕ НОВ ФИКУС НА ВОДНО!!!

Куртоните од Пресинг ТВ пишуваат: Иако на актуелниот претседател Ѓорге...

Kako Aлбанците ја водат дипломатијата наша насушна

Па така, во моментов во центарот на Европската унија, Република Македонија...

ДА ПРАШАМЕ ДАЛИ? ОРЦЕ КАМЧЕВ ВИ КУПУВАШЕ ГАРДЕРОБА И ВИ ДАВАШЕ ПАРИ?

Дали Орце Камчев му купуваше гардероба на Андреј Жерновски и неговата...

Пијан доктор во Штип, луди рецепти, Господ да ги поживее пациентите

Владимир Милчин пред 2 мин. ·  ГЛАВА БОЛИ ОД Т.Н. КАДРОВСКА ПОЛИТИКА Директор...

МАКЕДОНСКИ РАБОТИ

ФИЛИП ЗА МИЦКО: НЕ СИ МУ ДО КОЛЕНА НА ГРУЈО Јас имам со него слика пред да...

Aлсат тврди: Пред да избега Груевски си гугале на телефон со премиерот Заев тој пак демантира, ама па Заев се демантира нели

Изворите зборуваат за телефонски разговор меѓу Груевски и премиерот Заев,...