Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Занимливости

ОБИЛНИ ВРНЕЖИ – ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ЌЕ БИДЕ ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ

Деновиве не очекуваат поројни дождови, се очекува да наврнат 25 литри на...

Хајндл на предавањето на Заев во Виена

Јоханес Хајндл, германскиот специјален посредник во македонската...

ГЛАМУРОТ ПРЕД МЕРИОТ

ОЛИВЕР АНДОНОВ- НОВИ ИНФОРМАЦИИ

Дополнителниот заменик министер, имал неуспешен обид да се вработи на Воена...

ДИНАСТИЈА СЕ ВРАЌА: КАКО ДЕНЕС ИЗГЛЕДААТ АКТЕРИТЕ НА „ДИНАСТИЈА“ (ФОТО)

Американската серија „Династија“ се смета за една од најгледаните серии...

НОВА: Нелегалните абортуси во пораст, легалните скапи за сиромашните

Драстично е зголемен бројот на жени Ромки кои абортираат нелегално...

Професии со кои можете добро да заработите иако немате диплома!

Постојат професии кои не се толку вообичаени и чести и не бараат...

ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД БИТОЛА СЕ СКАРАА СО ПРИЈАТЕЛИ НА БУГАРИЈА ОД КИЧЕВО ПОРАДИ МАКЕДОНСКА ПОЛИТИКА

Претседателката на Здружението за македонско-бугарско пријателство од...

Како во библиски филм: Поцрвене реката во Неготино

Неготинска река веќе извесен период е темно црвена, како реките од...

Братството во Зрзе ја подготви зимницата: Се легализира марихуана, а се казнува за ајвар

Братството од православниот манастир Зрзе, и оваа година традиционално си...