Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Занимливости

Дали еден познат трговски центар во Скопје беше можна цел за терористички напад?

Полицијата на повеќе локации вечерва спровела акции за спречување на можен...

(Видео) На денот на жалост ечи турбофолк од дискотека во центар

Од дискотеката „Муд најт клаб“ во центарот на Скопје на вториот ден на...

ЧИТАТЕЛОТ АМА ВРСКА НЕМА

Во јанвоста кружат шпекулации дека Крсто Мукоски и Чочоровска Станислава...

Дали е точно дека Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев ја вработил внуката (ќерка на неговата сестра) во основно училиште како наставник по англиски јазик?

Дали е точно дека Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев ја вработил...

КОИ СЕ НАЈЧЕСТИТЕ ПРИЧИНИ ЗА СООБРАЌАЈНИТЕ НЕСРЕЌИ ВО КОИ УЧЕСТВУВААТ АВТОБУСИ?

За само 18 месеци, се случија дури четири несреќи во кои учествуваа...

Патник во автобусот: Се слушна тропање, а возачот се обидуваше да го држи правецот

Еден од патниците кој ја преживеа тешката сообраќајна несреќа на патот...

(Видео) Луѓе умираа пред наши очи, целите беа во крв, сведочат жители на Ласкарци

Жителите на село Ласкарци синоќа беспоштедно излегоа да спасат тoа што може...

ОДЛОЖЕНИ КОНЦЕРТИТЕ НА КАРОЛИНА И ЖЕЉКО ЗАРАДИ ТРАГЕДИЈАТА ВО КОЈА ЗАГИНАА 15 ЛУЃЕ

Заради вчерашната трагедија, кога во сообраќајна несреќа на патот Скопје-...

Како Александар „Кевин“ Димитријоски стана член на Надзорен одбор на Државна лотарија

Дипломиран инженер за храна и вино, со работно искуство во земјоделска...

Бидете неоспорни лидери во брзина, моќност и перформанс и оставете ги другите зад Вас

Supertrade пред 20 мин. ·  Бидете неоспорни лидери во брзина, моќност и перформанс...