Search
петок 19 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Топ2

Наум Петрески, Миле Кузманоски и Андријана Јаневска наплатиле по 2.000 евра од ВМРО-ДПМНЕ

Забавување на публиката на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ чини по 2.000 евра од пејач....

Синовите на Звонко од Петровец добија притвор

Мерки за обезбедување присуство им одреди судија на лицата А.Ц. и Ј.Ц, кој...

Уставните судии потврдиле: Иванов има право на помилување, Заев и Десковска не се во право

Уставните судии кои гласале против одлуката на Уставниот суд да се укинат...

ОБЈАСНУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ВЕБ-САЈТОТ “СЛОБОДЕН ПЕЧАТ”

Branko Geroski пред 11 мин. ·  ОБЈАСНУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ВЕБ-САЈТОТ “СЛОБОДЕН...

Погледнете како Зоран Заев игра одбојка нашиот сакан лидер е најдобар сите ги растури

Новото засилување во екипата на ОК Џио Струмица… #giostrumica #volleyball Gepostet von Џио...

Шеф Никола: Еве што јадеа Заев и Ципрас на вечерата во Македонија, ГРАВ НЕМАШЕ ТОА ВИЕ ЈАДЕТЕ ОНИ НЕ

Шефот на кујната во винаријата „Камник“, Никола Мишковски пред неколку...

Таравари: Законите за ДУИ не важат – сопруг на пратеничка на ДУИ стана директор во Гостивар

Градоначалникот на Општина Гостивар Арбен Таравари на својот Фејсбук...

Провладиниот НЕЗАВИСЕН брише текстови кои се контра владејачките

Jordanka Ivanovska-Joci пред 21 мин. ·  Лани, во ноември, синдикатот на М-НАВ се огласи и...

Посакувам Стево Пендаровски да ми е татко. И Заев исто!

Дефинитивно овие СДСМ ги ангажира…идиоткиве Инаку таленткава не и е прв...

Разговорот на Мајката на исчезнатиот Пино и Зоран Заев

Maja Trpkovska пред 16 часа ·  DETE TRAZAM SVAKATE ILI NE? Jas so Gospodinot Zaev na nekoj nacin se razjasnivme. Povtoruvam...