Search
понеделник 17 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: ТОП

(ВИДЕО) Заев: Граѓански марш на 11 октомври, Борбата продолжува, гласот победува

Прес конференција Иницијатори на Граѓански марш З.Заев, претседател на СДСМ...

Семејство во Битола со четири деца бара помош

Пред три и пол години им игорела куќата во Граешница и од тогаш Анета и Васко...

НА ПРАШАЊЕ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТА: ДАЈ ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ПЛАТА ОД 30 000 ДЕНАРИ, ЈАЗИКОТ Е ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ

Зоран Заев во гостувањето на Топ Тема на прашање на новинарката што ке се...

Сопственичката на МИТ: Оливер Андонов е ЛУД во вистинската смисла на зборот, а Науновски сексуално малтретираше студентки и студенти

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога...

Нова национализација во Охрид, го делат ко да е на татко им имањето…

1499 ДРУШТВО ЗА УГОСТИТЕЛСТВО, ТРГОВИЈА И УСЛУГИ ЕЛЕШЕЦ ДООЕЛ, НАС. ЕЛЕШЕЦ,...

Шумарот Хан ќе пресече: Ќе има или не избори во декември?

На политичкава сцена турбулентно, Павел Шатев со нивната анкета велат дека...

Заев: Груевски сака избори догодина – јас повеќе не седнувам да преговарам

„Не сакам ни да помислам дека Уставниот суд ќе го укине Специјалното јавно...

Полиција по наредба на ОЈО упадна во МИТ Универзитет, од каде отказ доби заменикот министер Андонов

Полицијата, по наредба на јавното обвинителство, упаднала во МИТ...

Kоле Ангеловски: Љупка сакаше да се самоубие заради Зафир Хаџиманов кој ја превари со друга

Режисерот и актер Коле Ангеловски раскажуваше за интензивното дружење во...

Во 18 часот се отвори бесплатното аплицирање за зелена карта за Америка

Амбасадата на САД во Скопје информираше дека лотаријата за зелена карта за...