Search
недела 17 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Свет

Ќерката на лидерот на Јакуза: Мојот татко, лидер на најопасната банда на светот ме даваше на своите пријатели да ме тепаат и силуваат

Шоко Тендо уште има лузни од бруталните силувања и претепувања, кои над неа...

МАЛЕЗИСКИ КРАЛ СЕ ОТКАЖАЛ ОД ПРЕСТОЛОТ ЗА РУСКА МИСИЦА, ПА СЕ ПОКАЈАЛ

Малезискиот крал Мухамед Пети од Келантан, кој се одрекол од престолот за да...

СЕ АКТИВИРА ВУЛКАНОТ ПОПОКАТЕПЕТЛ – ПЕПЕЛ И ДО ТРИ КИЛОМЕТРИ ВО ВИСОЧИНА

Вулканот Попокатепетл во централниот дел на Мексико од денеска повторно е...

Преврат во обид за легитимитет, а и легалитет

Gavrilo A. Miloshevski пред 11 часа ·  Преврат во обид за легитимитет, а и легалитет...

Mолотови коктели фрлени кон домот на пратеничка од СИРИЗА

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на...

Повик за нови протести во Атина: Никој да не оди на работа, продавниците и училиштата да бидат затворени, ајде и ние навиваме за тоа

Комитетот за борба за грчкиот карактер на Македонија“, организацијата која...

Татко-монструм свирепо си ја убил својата ќерка: За вакво ужасно дело, не сте слушнале досега

Турчинот Хасан Услу е уапсен поради свирепото убиство на неговата ќерка...

КАКО И КАДЕ МОЖЕ ДА ЗАРАБОТИТЕ 100.000 ЕВРА ГОДИШНО

Огласите за работа во далечните земји станаа многу популарни особено...

НАСКОРО ЌЕ БИДЕ НАЈБОГАТАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Која е и што работи Мекензи Безос?

Светските медиуми не престануват да пишуваат за разводот на американскиот...

Жена која спиела со 10 илјади мажи тврди: “Ова е вистинската причина зошто тие изневеруваат”

Поранешната ескорт дама Гвинет Монтенегро ѝ стана позната на јавноста по...