Search
понеделник 17 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

ЕУ против слободите на интернет: Брисел ќе одредува кои се „лажни“ а кои „вистински“ вести

Лидерите на ЕУ побараа од Фејсбук и од Гугл повеќе да се ангажираат во...

„Жолтите елеци“ ја освојуваат Европа

Во последниот месец медиумите се преокупирани со протестите на „жолтите...

ДОГОВОРОТ РЕЧИСИ СО СИГУРНОСТ НЕМА ДА ПОМИНЕ ВО ГРЦИЈА: Каменос излегува од владата на Ципрас ако уставните измени бидат изгласани во Македонија!

Коалицискиот партнер во грчката Влада, министер за одбрана и лидер на...

(ВИДЕО) МЕЛАНИЈА СТАНА РУСОКОСА

Првата дама на САД, Меланија Трамп, во своето најново интервју за...

Што најмногу пребарувале луѓето на Google во 2018 година?

Секоја година Google Trends ја објавува својата позната листа „Year in Search“ каде што...

(Видео) Груевски лоциран од новинари во скап унгарски ресторан, абе службите го сликале кои црни новинари

Екипа на унгарскиот портал „24.ху“ го лоцираше бегалецот Никола Груевски...

“ГО ФАТИВ ЖИВ” – откриено кој го фотографирал Груевски во Будимпешта

Првата фотографија на Никола Груевски како се шета во Будимпешта, ја...

РУСИНКА ПОЧИНАЛА ОД СТРУЕН УДАР ОТКАКО Ѝ ПАДНАЛ ПОЛНАЧОТ ЗА МОБИЛНИОТ ВО КАДАТА

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар  додека се капела, пишува...

„ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ“ ПРОТЕСТИРААТ А ДРУГИ СИ СЕ СЕКСААТ НА ТЕРАСА (ВИДЕО)

Француски пар, воден од паролата „водете љубов, а не војна“, имаа секс на...

Руската шпионка Марија Бутина уапсена во САД призна вина

Марија Бутина, која е обвинета од американските власти дека е руски шпион и...