Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Свет

(Видео) Ураганот Мајкл усмрти најмалку 16 луѓе

Ураганот Мајкл усмрти најмалку 16 лица во Флорида, повеќето од нив во...

(ФОТО) АВСТРАЛИЈАНКА СЕРИОЗНО ПОВРЕДЕНА ВО ОБИД ДА ГО ЗАШТИТИ БЕБЕТО ОД СИЛНИОТ ГРАД

Фиона Симпсон од Австралија на Фејсбук објавила потресна фотографија на...

Грчки медиуми: Ако предлогот на Заев не обезбеди двотретинско мнозинство, земјата веднаш ќе оди на предвремени парламентарни избори

На пораките од премиерот Зоран Заев, обидот да се најдат 80 пратеници кои би...

„ШПИГЕЛ“: ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СИЛУВАЊЕТО ШТО ГО ИЗВРШИЛ РОНАЛДО СЕ АВТЕНТИЧНИ

Германското списание „Шпигел“, кое прво ги објави обвинувањата дека...

ФОТО: Кога кумата ќе претера – никој не ја забележал невестата

На свадба обично главната улога ја имаат младенците, но неретко се случува и...

Во скандалот со наместени натпревари кој ја тресе Европа уапсен и еден Македонец?! ПА КАЈ БЕЗ МАКЕДОНЧЕ

Од Белгија овие денови избувна големата афера со перење пари и наместени...

Страшна снимка: Се урна мост над главната железница во Русија (ВИДЕО)

Мостот над главната магистранла железница што ја поврзува Москва со...

Објавено видео од Бил Клинтон и Моника Левински во Овалната соба

Видео од 1997 година на кое е прикажана интеракција помеѓу поранешниот...

Омилениот мој политички лик – Грузискиот лисец

Gavrilo A. Miloshevski Во моментов ·  Омилениот мој политички лик – Грузискиот...

ВРАТИТЕ НА ЕУ ЗАТВОРЕНИ ЗА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ДО 2025: Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер потврди дека пред 2025та нема да има проширување на ЕУ

На денешното обраќање ви Австрискиот Парламент, претседателот на...