Search
недела 17 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Спорт

Нападнат Гордан Николов – тренер на БК Олимпија во инцидент на Изброното првенство во У-23

Изборното првенство за борачи до 23 години (У-23) во борење што се одржа вчера...

ДА И ПОСАКАМЕ СРЕЌА

Мирослав Јованоски 1 час ·  ДА И ПОСАКАМЕ СРЕЌА Среда, нешто по 11 часот...

Најдобриот Битолски ММА борец со нова ММА борба во Швајцарија!!!

ММА борецот Филип Божиновски со свои 19 години во Цирих Швајцарија на 09 ти...

Балисти: Мразиме сѐ што е македонско, на Македонците им посакуваме – сѐ најлошо!

Нецел месец по скандалозното видео платено од Министерството за култура за...

Самсоненко не „мрда“ од Вардар до 2020 година него нема да го апсат он ќе биде сведок

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во Вардар, најмалку до 2020...

“Скромниот “ Лука Модриќ , има супер љубовница

Фудбалерот на Реал Мадрид и капитен на репрезентацијата на Хрватска се...

НИ ТРЕБА ХОКЕЈ АРЕНА!!!

Nikola Tasev пред 6 мин. ·  НИ ТРЕБА ХОКЕЈ АРЕНА!!! Светско првенство во хокеј за...

Урко доби награда од град Скопје

Дејан Митровски – Урко ја доби наградата 13-ти Ноември за особени заслуги во...

РУСКА ШЕМА СО РАТКО КАРПУШОВСКИ ДИРЕКТОР КАЈ САМСОНЕНКО И ДРУГАР НА ФРЕДИ

Hristijan Mickoski е со Johan Tarculovski. пред 20 мин. ·  Со Вардар пораснавме, со Вардар ќе...

Првопласирана екипата на НКБ и Pound for Pound team на Скопје Open 2018 во Бразилска Џиуџицу

На меѓународниот турнир во „Скопје опен 2018“ Нинџуцу клубот Битола и Поунд...