Search
вторник 26 март 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Македонија

Таравари: Половина од членството на ДУИ нема да гласа за Пендаровски, туку за Река

Они го издадоа Мицко,еднаш предавник секогаш предавник бе Мицика беее Арбен...

Груби: Поддршката за Пендаровски ќе ни донесе гувернер Албанец и куп нови тендери и спас од СЈО

Принципот на консензуалност ќе ни донесе гувернер на НБРСМ да биде Албанец,...

Грчева ќе ги бојкотира претседателските избори: Не гледам зошто би гласала ниту за едниот ниту за другиот кандидат

Партијата „Глас за Македонија“ ќе ги бојкотира претседателските избори,...

Заев ги повика граѓаните да го следат утрешниот дуел со Мицкоски: Гледајте, ќе биде интересно

Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат...

Компанија со име „Канабис ОНЕ Доо Струмица“ нема добиено лиценца од Министерството за здравство, така што информацијата објавена од опозицијата е целосна невистина!

  Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од...

Христијан Мицкоски им бакна рака на избрканите 8, гласајте против Ката и пак ќе сме другарчиња

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со...

Синот на Силјановска седум години бил член на Управен одбор во ЈП „Злетовица“

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен...

АРСОВСКИ: ЗОШТО ЗАЕВ СЕ УШТЕ МОЛЧИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ЛИЦЕНЦАТА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА МАРИХУАНИ?

Со секој изминат ден на власт богатството и бизнисите на блиските на Зоран...

Заев од Куманово: Да не се плашите дека децата ќе ви одат во војна! A ти бе Зоки се што кажа инаку излезе бе…

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово...

Новата мерка социјална пензија ќе важи само за пензионерки чии сопрузи се починати и немаат ни имот ни фамилија

Ќе им пружи ли достоинствен живот новата мерка која се крчка? Дали...