Search
понеделник 17 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Колумни

КОГО ОД ВЛАДЕАЧКИОТ СОЈУЗ НА ЈУЖНОБАНОВИНСКИ ПАРАЗИТИ ДА ДОНЕСЕМЕ НА ВЛАСТ?

СДСМ АНТИМАКЕДОНСКА ИЛИ ВМРО БЕЛОКОШУЉАШКА ? Басна за прераскажувањето на...

РЕАКЦИЈА НА ЈАНЕСКИ: НАМЕСТО ШПЕКУЛАЦИИ, ДА ПРАШАА КОЛЕГИТЕ КАКО УСПЕАВ ДА БИДАМ ВО 15-ТЕ ИЗБРАНИ НОВИНАРИ

Гледам се вртам по медиуми и по социјалниве мрежи повторно со истите...

И Охрид е двојазичен и македонски и српски, па никој не го тупи околу тоа, ама за албанскиот се фативте

Приказни од булеварот пред 2 минути · Темата двојазичност ко млади мајмуни...

Ало дечки, да не заборавивте – и Груевски проговори на албански!

Бранко Героски Ќе беше големо „реформско“ изненадување доколку...

А да и кажете на Клинчарова дека аргатите се честити луѓе со маки во животот

Zdravo ,A da i kazete vie na gospogava Viki Klincarova deka 95% od nejzinite ” grozdoberaci ” A po nase Argati za berenje...

Поздрав камаради ова станува комплетно нефункционална држава, декември нема да има избори туку распад!

POZDRAV. Eden golem pozdrav za normalnite gragani koi seuste se mnozinstvo, bez pristap do info, do vistina, do pravda. Pocituvani, RM...

И Миленко козарот не плаќал ртв претплата, стока планинска бе

Pavle Bogoevski додаде 2 нови фотографии. пред 5 часа · Бидејќи законите не важат за...

Шокот на ДУИ од потегот на „кауринот“

Ви пренесуваме дел од колумната на Рамадан Рамадани за Фокус: Но, да се...

Героски: Спиновите се депласирани, Заев говори храбро и мудро

Бранко Героски Ако мене ме прашате, постои многу едноставен, практичен...

Земјотресите фрлија сè друго во втор план

Земјотресите сè уште се главна тема во разговорите меѓу скопјани. Никого...