Search
вторник 18 декември 2018
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Сите повреди на жртвите кај Смилковско езеро биле нанесени додека биле живи

Вештите лица од Институтот за судска медицина на денешното судско рочиште...

МАЛОЛЕТНИЦИ И ИЗНУДИЛЕ НАД 5 ИЛЈАДИ ЕВРА НА ЖЕНА, КОИ ЈА УЦЕНУВАЛЕ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

E  ОВИЕ ВИ ЕБАА МАТЕР Секторот за внатрешни рабооти Куманово поднесе...

Пожар во фабрика во кругот на „МЗТ“: За малку ќе изгореле работниците! – интервенира и полиција

Вчера во 16:25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Бригадата за...

Во сообраќајна несреќа на патот Скопје – Велес загина Горан Божиновски – Цингел, осуден во акцијата „Детонатор“ и неговиот совозач!

Вчера во 14:30 часот патничко моторно возило „Рено Меган“ со кочански...

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗАГИНАТИТЕ КАЈ ВЕЛЕС: Еден од обвинетите од Детонатор, двајцата од Кочани

Od detonator   So pocina U soobrakajkata е povisokiot Едниот од загинатите кај Велес...

Атанасовски доби 30 дена притвор, обвинителката Рускоска вели дека истрагата се проширува ќе апсела пола МВР?

Синоќа судот го прифати барањето на Обвинителството за гонење на...

Заштитарот на Мицковски приведен Владимир, се чека вечерва апс на Синиша и Борко?

Приведен е Владимир Атанасовски човекот што го замени Сашо Мијалков во ДБК...

Опаа уапсен Владимир Атанасовски, поранешниот директор на УБК

1ТВ ексклузивно дознава дека е уапсен Владимир Атанасовски, поранешниот...

Обвинет за крвавиот четврток: Ексдиректорот на УБК планираше упад во ДИК со молотови коктели

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) во...

ИРЕНА РИСТИЌ ОТКРИВА СКАНДАЛ: Девојчето во Гостивар не настрадало од кучиња, туку од нејзиниот татко?

Актерката Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил објави дека девојчето кое...