Search
недела 17 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Притвореник избегал од канцеларија на судија во Основниот суд Скопје 1

Во Основниот суд Скопје-1 вчера околу 10 часот од канцеларија на судија...

Осомничените во „Трезор“ повикани на распит во Судот, ги замолиле де да се појават ако можат

Во текот на денов во Основниот суд Скопје на сослушување треба да се појават...

ИМА ИЛИ НЕМА киднапирања во Македонија? МВР вели нема народов на фб шири паника

 

ВИДЕО: Динко В’лев тргна да го апси Миленко, а него го уапсија на македонската граница со нова плоча за Кајмакчалан!

Динко Влев од Јамбол, кој стана познат како “ловец на бегалци”, бил уапсен...

КАЈ ЌЕ ТИ ОДИ ДУШАТА ЗОРАНЕ ?

КАЈ ЌЕ ТИ ОДИ ДУШАТА ЗОРАНЕ ? Трагичниот настан од минатиот понеделник ја...

Хакнат официјалниот мејл на СЈО и Катица, кој праќал писма ќе се прочита, УЖАС

Дообјаснување: Овој влез е од лани и од годинава,  инаку оваа година СЈО има...

СЈО бара притвор за Горан Грујевски во случајот „Трезор“

Предлогот за притвор за едно лице од осомничените во „Трезор“ што СЈО го...

СЈО ќе бара замрзнување на имотот на вработени во УБК и во МВР

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска објави случај на...

Наводно самоубиецот од Куманово му украл пари на Циц и овој го тужел тврди Актуелно мк

Резултатите од обдукцијата на телото на 55- годишниот Кирчо Тодоровски кој...

Бучко од Врховен вратен на првостепено, ќе го суди Сафије, Софија де Лаличиќ

Дополнето: Делото е дадено кај сваровски судијката Софија Лаличиќ позната...