Search
недела 17 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Kако што објави Доказ: Даниела пронајдена во Вардар

Исчезнатата Даниела пронајдена мртва во Вардар – Од водите на Вардар кај...

Исчезнатата Даниела пронајдена мртва во Вардар

Радио Мрежа 89 пред 3 часа ·  БЛИЦ ВЕСТИ / СЕМЕЈСТВОТО ПЕЦЕВСКИ ОД СКОПЈЕ...

24 Инфо: Полицијата уапсила околу 20 припадници на ИСИС

Порталот 24 Инфо објави дека полицијата уапсила околу 20 припадници на ИСИС,...

Сообраќајна несреќа на патот Струмица – Радовиш, патот целосно затворен

Нова несреќа Сообраќајна несреќа вечерва се случила на патниот правец...

ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА УШТЕ ЕДЕН ОД HACTPAДАНИТЕ: Раководител на Сектор за сообраќај во град Скопје, еден од жpтвитe во тpaгичнaтa cooбpaќајка!

Синоќешната вест за 14-те зaгинaти патници Гостиварци во автобуската нecpeќa на...

15 загинати во тешката автобуска несреќа, на истото место 1987 година имало иста несреќа

ДАЛИ СЕ СЕЌАВАТЕ НА УЧИЛИШНИОТ АВТОБУС ШТО НАСТРАДА НА ИСТОТО МЕСТО ВО 1987...

(Видео)ПРВА ИЗЈАВА НА ПАТНИК ОД АВТОБУСОТ КОЈ СЕ ПPEBPTE: Сѐ се случи многу брзо, автобусот одеднаш изгуби контрола и слетавме во пpoвaлиjaта!

По автобуската нecpea на автопатот Скопје – Тетово, по обемна cпacувaчкa акција...

Почина уште едно лице, со што бројот на загинатите се искачи на 14 загинати.

Телевизија 24 Во моментов ·  Почина уште едно лице, со што бројот на...

Пратеник од СДСМ го загуби својот син во страшната автобуска несреќа

Синот на пратеникот од СДСМ Благојче Трпевски, Јовица, загина во страшната...

Тажен ден: Сите загинати патници се од Гостивар

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, соопшти дека сите патници во...