Search
петок 19 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Бизарна несреќа во Долно Лисиче: Маж почина прегазен од камион што сам го управувал

52-годишен маж почина во бизарна несреќа во Долно Лисиче, откако бил прегазен...

Синовите на Звонко од Петровец добија притвор

Мерки за обезбедување присуство им одреди судија на лицата А.Ц. и Ј.Ц, кој...

Обвинет за 27 април уапсен во Шведска

Шведската полиција го уапси Дејан Давидовски, кој е обвинет за терористичко...

Обид за насилен влез во касарна „Гоце Делчев“ – еден ранет

Војникот што бил на стража, постапувајќи според пропишаните процедури и...

ТРАГЕДИЈА ВО ШТИП: НОЌЕСКА СЕ ОБЕСИ СИНОТ НА ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ИЛЧО ЗАХАРИЕВ, СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВОТО ЗАХАРИЕВИ

дознава дека ноќеска во викендица во Делчево се обесил Александар Захариев,...

На 3 години затвор намалена казната за возачот кој ја покоси студентката Фросина кај Универзална сала

На 3 години затвор намалена казната за возачот кој ја покоси студентката...

Детали за сообраќајката – пожарникарите три часа го извлекувале возачот

Кај Дреновска клисура се случи сообраќајка помеѓу товарно возило и минибус,...

Билјана Беличанец пронајдена мртва, oбесена во станот на нејзиниот партнер режисер

Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана...

Девојче нападнато на час во скопско средно училиште

Вчера во 20.00 часот во СВР Скопје, И.Д. (44) од Скопје пријавил дека на 02.04.2019...

Страшна глетка: Прва снимка од местото на авионската несреќа, четири тела откриени под остатоците од Цесната (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од...