Search
четврток 23 мај 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

(ВИДЕО) Интервју со косоварот кој го закачи знамето: Охрид е албански град!

По ослободувањето од полицијата, албанската новинска агенција (ИНА) Ilirya News...

Играорецот од Самуловата тврдина експресно ја плати казната од 1.100 евра му дал Села на заем бе

Играорецот кој беше прогласен за Персона нон грата откако го постави...

Љубовницата на Шабан го покажа неговиот вонбрачен син: Бебето е нов шок за семејството Шаулиќ

Долгогодишната љубовница на Шабан Шаулиќ предизвика шок откако објави...

(ВИДЕО) КОМИЧНО ИНТЕРВЈУ НА КУРТОН ЕФТОВ СО ПЕНЗИОНИРАН ХРВАТСКИ ГЕНЕРАЛ: Западот сакал да ја подели Македонија со тоа што ја носи во НАТО?!?!?!

Пензиониран хрватски генерал со многу смешно име Домазет Лошо, тврди дека...

Погледнете којa е пpoвoкaтивнaтa осумнaесет годишнa убaвицa од Елбaсaн (ФОТО)

Албанија- Трејси Сејдини е 18-годишна албанска убавица од Елбасан, која живее...

Даниел Кајмаковски се разведува од сопругата Кристина

Победникот на “ Х- фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник...

Груевски бара стан во Будимпешта

Две нови фотографии од екс премиерот и бегалец, Никола Груевски, од...

ХОТЕЛСКАТА СОБА Е КРИВА ШТО МАРИЈА ГО ИЗБРКА ЛАБУНСКИ ОД „ГРАНД“

Откако Марија Шерифовиќ го исфрли македонскиот пејач Адам Лабунски од...

Kлаудиа Адеми е половина македонка а половина албанка позната по својата светска диета од 8 ми мај во Скопје

Клаудиа Адеми ќе гостува во Македонија од 8 ми до 13 ти мај, се бави со...

(ФОТО) Ретко се експонираат во јавноста: Ова се внукот и внуката на Тито

Саша Броз на Инстаграм посвети објава на својот помлад брат Андреј кој...