Search
понеделник 17 декември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

60 годишен заменик градоначалник на Бор поднесе оставка поради скандалозни фотографии со малолетничка

Бранко Периќ (60), заменик на градоначалникот на српскиот град Бор,  се најде...

Прифатливи предлозите на Димовски и Минов за Заев – дали власта добива уште два гласа за Уставни промени

Се консултираме и со Грција, некои предлози од опозицијата се прифатливи....

КАВГИ НА БАЛКАНСКИТЕ ЕСТРАДНИ ЅВЕЗДИ ВО 2018 ГОДИНА

Svadje Estradnih Zvezda Pred Kamerama – Kompilacija 2018

Скопјани ќе ја испраќаат годината со Аца Лукас и Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица

Популарниот српски турбо фолк пејач Аца Лукас ќе прави голема...

Осудениот гинеколог Дамчевски избегал од државата

Николче Дамчевски, гинекологот кој девет месеци лажеше пациентка дека е...

Еве како изгледа сопругата на првиот Хрват добитник на „Златна топка“ Лука Модриќ

Лука Модриќ стана првиот Хрват во историјата кој ја добил престижната...

(ВИДЕО) АЛБАНКАТА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ЅВЕЗДА НА „ВИКТОРИЈА СИКРЕТ“

На шоуто на „Викторија сикрет“ за 2018 настапи и албанката со потекло од...

„Натали дај му на човекот“ се враќа повторно на екраните

Натали Грубовиќ одамна живее во Србија, познатата Македонка редовно е во...

ЕВЕ КАКО АРКАН ЈА СОВЕТУВАЛ ЦЕЦА ЗА НЕЈЗИНАТА МУЗИЧКА КАРИЕРА

Пејачката Цеца Ражнатовиќ открива дека во еден момент од животот сакала да...

Кој лаже? ЈУТАРЊИ.ХР: Пленковић и Заев данас у Загребу разговарају о пакту против Србије

Јутарњи лист објавио је данас да ће се у Загребу поводом током састанка...