Search
среда 17 октомври 2018
  • :
  • :

Category: Балкан

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ОЧЕКУВААТ ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Филмска драма во Скопје – се ќе биде појасно во вторник

Грците очекуваат филмска драма следниве денови во македонското собранието....

Богатите деца од Балканот имаат ново хоби: Патиките ги чистат со евра (ВИДЕО)

Фејсбук страницата „Podgorički vremeplov“ подели снимка на која се гледа како еден...

Почина легендарната глумица Милена Дравиќ

Актерката Милена Дравиќ почина ноќеска во Белград на 79 години, по тешко...

Ципрас: Ако нашите соседи го одбијат договорот за името, немаат друга алтернатива за ЕУ и НАТО ќе си дремат а ја ке го јадам од гласачите

Нова порака од владата во Атина до македонските власти. Преспанскиот...

СТРАШНО! ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ДОЖИВЕА НЕЗГОДА НА МАЛДИВИТЕ

Јелена Карлеуша веќе неколку дена со семејството е на одмор на Малдивите....

(ФОТО) РИТА ОРА СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА, А НИЕ СИТЕ ДО ПОЛА, ОДОЗДОЛА

Британската пејачка Рита Ора, која е родена во Приштина, се соблече гола за...

Албанија од 1-ви јануари ги затвора спортските обложувалници, ajде од 2 февруари и кај нас

Во Албанија од 1 јануари идната година ке бидат затворени сите спортски...

Каменос: Договорот не поминува во Скопје, имам нов план!

Грција покажа „добра волја“ со Преспанскиот договор, истакнал Панос...

ФОТО: „ТАТО, БОГ НЕ ПРОКОЛНА“ – СИНОТ НА ЦЕЦА ВО ПОСЕТА НА ГРОБОТ НА АРКАН

Вељко Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркани...

ХРВАТСКИОТ ПОЛИТИЧАР Иван Пернар, ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО МАКЕДОНИЈА.

ХРВАТСКИОТ ПОЛИТИЦАР Иван Пернар, ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ВО МАКЕДОНИЈА. Gepostet von Goce...