Search
четврток 23 мај 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

ИРЕНА РИСТИЌ ОТКРИВА СКАНДАЛ: Девојчето во Гостивар не настрадало од кучиња, туку од нејзиниот татко?

Актерката Ирена Ристиќ на својот Фејсбук профил објави дека девојчето кое неодамна се удави во реката Вардар, бегајќи од улични кучиња, било у биено од својот татко, бидејќи се заљубило во друго момче, а било ветено за момче од Турција, објавува Делчево денес.мк

-Се сеќавате на девојчето од Гостивар, кое наводно бегајќи од глутница кучиња се удави во Вардар. Вака Ирена Ристиќ актерка, активистка во борбата за човекови права, го започнува својот текст објавен на ФБ. Таа понатаму потсетува:

Сетете се и дека немаше сведоци, ни бутур!

Сетете се на обраќањето на Таравари. Човекот молеше за воздржаност и трпени да не се истрчува со заклучоци пред да заврши истрагата. Сето смрдеше од почеток. Се работи за ЧЕД ОМОРСТВО! Таткото си ја уТепал ќерката зашто имала едно либе, а била ветена на друг во Турција.Земал ја утепал, па земал ја фрлил во Вардар.

Татко! Он и уште еден се веќе во затвор. Зошто оваа вест не одекна така и толку јако како лажната? Колку кучиња се утепани поради оваа брзопотезно раширена лага.Набрзо потоа објавата исчезна, а се појави нова на која Ристиќ порача дека новинар ќе истражи, но и таа ќе ги објави новите информации.

 

 

Превземено од Делчево денес.мк

loading...