Search
четврток 22 август 2019
  • :
  • :

Хрват брутално ја убил девојката, осуден на 18 години затвор

Поради убиството на својата 39-годишна девојка Анита, Иван Краљ е осуден на 18 години затвор, пренесува „Курир.рс“.

– Жал ми е, засекогаш ќе ми биде во срцето – изјавил тој.

Пред убиството, тие имале расправија, па им било забрането да се приближуваат еден на друг.

Сепак, на 20-ти мај се сретнале, а тоа завршило кобно за Анита.  Тој брутално ја избодел со нож.

– Ја убив својата љубов – биле неговите зборови по злосторството, штом се јавил во полиција.

loading...