Search
петок 19 април 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Христијан Мицковски ќе бира нов ИК во партијата старата постава му иде у затвор

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ деновиве спрема нов Извршен Комитет на партијата ќе влезе еден реформатор едно гмизаво адвокатче инаку подржан од еден медиумски магнат кој е блиску и со Заев и сеа со Мицковски имаат повеќе портали познати во Македонија зма ај ветив дека ќе ќутам нема да кажам кои комуњари ви ја земаа партијата драги вмровци да да ќе влезел и поранешниот градоначалник на Паланка милионерот и криминалецот со 9 кривични Арсенчо Алексовски и една група на малоумници и идиоти, ех на што се сведе партијата порталчиња да ви кројат политика бе вмровцииии

loading...