Search
сабота 15 јуни 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

ФОТО: „ТАТО, БОГ НЕ ПРОКОЛНА“ – СИНОТ НА ЦЕЦА ВО ПОСЕТА НА ГРОБОТ НА АРКАН

Вељко Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркани тоа го сподели со следбениците на социјалните мрежи.

Младиот боксер стана успешен во својата професионална кариера. Вели дека сепак, поддршката на покојниот татко особено му недостасува.

Синот на фолк-пејачката Цеца на својот инстаграм-профил објави фотографија од белградските гробишта, каде што почива Аркан, кој беше застрелан во хотел „Интерконтинентал“ во 2000 година, а на фотографијата се стиховите на песната „Заборављени“ на групата„Пилоти“.

Вељко Ражнатовиќ синот на фолк дивта Цеца, веќе со години живее без татковата фигура.

Дека болката од загубата на родителот не поминува, Вељко повремено и јавно објавува и искажува преку друштвени мрежи.

Овој пат на својот Инстаграм профил објави фотографија од гробот Жељко Ражнатовиќ – Аркан, додавајки и една порака, поточно стихови од песна:

-Сонувам, бог не проколна, се ни даде, а среќата ни ја одзема – напиша Вељко.

loading...