Search
среда 22 мај 2019
  • :
  • :

(ФОТО) МИЛИЦА ПАВЛОВИЌ НА ПОЧЕТОЦИТЕ ОД КАРИЕРАТА

Српската пејачка Милица Павловиќ објави фотографија од почетоците на нејзината музичка кариера.

На фотографијата од првите проби со микрофонот, на прв поглед не може да се забележи дека станува збор за српската пејачка. Милица во младоста имала вишок килограми.

Првиот посериозен настап пред пошироката публика, Милица го имала на аудиција на „Ѕвездите на гранд“, во 2011 година. Сезоната 2011/2012 пејачката успеала да стигне до финале, а на крајот го освоила осмото место.

Пејачката денес има 27 години и нејзиниот изглед е целосно сменет.

(ВИДЕО) АДРИАНА ЛИМА НА ПРВАТА РЕВИЈА НА „ВИКТОРИЈАС СИКРЕТ“

Една од најпопуларните светски манекенки, Адриана Лима, првата ревија за најпознатиот бренд за долна облека, „Викторијас сикрет“, ја имала во 1999 година. На интернет деновиве се појави видеото од нејзината прва ревија, на која бразилскиот модел има 18 години.

Познатата манекенка пред неполн месец се прости од познатиот бренд и за последен пат одеше на модната писта
како ангел на „Викторијас сикрет“.

Текстот (Видео) Адриана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“ е превземен од Reporter.mk.

loading...